Acasa Ştiri Sport Steaua a câștigat Cupa Ligii după 2-1 cu Chiajna, în prelungiri. Ivan Patzaichin a înmânat trofeul echipei câștigătoare

Steaua a câștigat Cupa Ligii, după ce a trecut în finală de Concordia Chiajna, scor 2-1, după prelungiri. A fost 1-1 la finalul timpului regulamentar, apoi Hamroun a marcat golul victoriei, din penalty, în minutul 110. Meciul a avut loc pe Arena Națională din Capitală.

Steaua a deschis scorul după o oră de joc, prin reușita lui Momcilovici. Mingea a ricoșat la fundașul sârb după ce Bălgrădean a respins lovitura de cap trimisă de Golubovici din centrarea lui Hamroun, informează GSP.

Citește și:  „Să nu mai îmi spuneţi REGE de acum încolo“ Declarație ȘOCANTĂ a lui Gică Hagi!Klaus Iohannis a încălcat protocolul la înmormântarea Regelui. Ce gest a făcutCine e omul din spatele organizării funeraliilor Regelui Mihai. PROTOCOL ZERO, organizare impecabilă! DOLIU în lumea sportului! VEŞTILE TRISTE nu se mai opresc! Este o MARE PIERDERE pentru România....(FOTO)

Concordia a egalat în minutul 88, prin Pena, care l-a învins pe Niță cu o lovitură de cap, după o pasă primită de la Melinte.

Hamroun a marcat golul victoriei pentru steliști în a doua repriză de prelungiri, din penalty, în minutul 111. Lovitura de la 11 metri a fost obținută de Muniru, după o intervenție a lui Serendiuc.

Cupa Ligii obținută în această seară este trofeul cu numărul 58 din istoria Stelei.

Citește și: Spania ar putea fi exclusă de la Cupa Mondială din 2018Ilie Năstase, făcut praf de publicația The Guardian: Ce titlu i-au oferit britanicii (FOTO)Decizia șoc a unui mare fotbalist brazilian! Va candida la alegerile...

Fotbaliștii Stelei au primit medaliile și trofeul Cupei Ligii la fotbal din partea fostului campion olimpic la canoe, Ivan Patzaichin .

Citeşte mai multe despre:   Ivan Patzaichin,   castigatoare,   Steaua,   Chiajna,   prelungiri,   trofeu,   Steaua,   cupa ligii,   minut