Acasa Ştiri Sport Supercupa Turciei: Galatasaray - Fenerbahce, 3-2. Arbitrul a fost aproape de a fi bătut de un fotbalist eliminat (VIDEO)

Galatasaray Instanbul a câștigat, duminică, Supercupa Turciei după ce a învins-o pe Fenerbahce Instanbul cu scorul de 3-2, arată GSP.

Bulut a deschis scorul pentru Galatasaray, în minutul 19, după o gafă a portarului advers. Brazilianul Alex a egalat pentru Fenerbahce, în minutele de prelungire ale primei reprize, după ce lovitura liberă executată de el a fost deviată de zidul advers.

Bulut a reușit dubla după pauză, după un contraatac rapid al Galatei, în prealabil Kuyt ratând o ocazie imensă pentru Fenerbahce. Totuși, olandezul s-a revanșat în minutul 65, când a egalat pentru Fenerbahce cu o lovitură de cap.

Golul victoriei lui Galatasaray a fost înscris de Inan, în minutul 90, transformând o lovitură de la 11 metri. Arbitrul a fost aproape de a fi bătut, în minutul 75, după eliminarea lui Baytar, acesta fiind extrem de nervos și fiind oprit cu greu de coechipierii săi.

Vezi AICI rezumatul partidei dintre Galatasaray și Fenerbahce.

Citeşte mai multe despre:   Supercupa Turciei,   fotbal,   Galatasaray,   Fenerbahce,   arbitru,   bataie