Acasa Ştiri Sport TRAGEDIE pe un stadion de fotbal. Sunt ZECI de VICTIME (VIDEO-FOTO)

TRAGEDIE pe un stadion de fotbal. Sunt ZECI de VICTIME (VIDEO-FOTO)

Tragedie pe un stadion de fobal! La finalul unui meci, s-a creat o ambuscadă între suporterii din Senegal, iar un zid s-a prbușit peste ei.

Sunt cel puțin 8 morți și 49 de răniți, scrie BBC.

TRAGEDIE pe un stadion de fotbal. Sunt ZECI de VICTIME

Citește și: Victorie pentru Sorana Cîrstea la Wuhan: Posibil meci greu cu câștigătoarea de la US Open, în turul 2Detalii halucinante despre contractul lui Neymar la PSG: Primește câte 4.000 de euro pe orăGenerația de aur se pregătește să preia șefia FRF: Cu cine vor să conducă fotbalul românesc

Scorul s-a păstrat egal 1-1 după 90 de minute, însă Mbour a reulit să înscrie în prelungiri, moment în care s-au declanșat violențele în public.

Citește și: România, campioană europeană pe echipe la gimnastică aerobică60 de flyboards zboară deasupra Volgăi pentru a stabili un nou record mondial! (VIDEO)Instanța a decis cui aparține marca "Universitatea Craiova": Cine a câștigat duelul dintre Mititelu și echipa primăriei

Citeşte mai multe despre:   ambuscadă,   victie,   stadion