Acasa Ştiri Sport Veste extraordinară din tenis. Simona Halep s-a calificat în sferturi la Roma

Veste extraordinară din tenis. Simona Halep s-a calificat în sferturi la Roma

Simona Halep s-a calificat în sferturile turneului de la Roma, după ce a învins-o pe Anastasia Pavlyuchenkova.

Halep s-a impus în trei seturi, scor 6-1, 4-6, 6-0. Simona nu a avut deloc emoții în primul set, reușind să conducă pe tot parcursul și câștigându-l cu 6-1.

Citește și: „E clar greșeala lui”. Gigi Becali a pus tunurile pe Nicolae Dică Doliu în lumea fotbalului: A murit un fost manager de la ASA Tg. Mureș (FOTO)Unșpe Metri: Câți bani iau echipele românești din biletele vândute pentru meciurile din cupele europene (VIDEO)

În setul doi lucrurile s-au schimbat, iar românca a fost de nerecunsocut, pierzând cu 6-4. Și-a luat revanșa în setul decisiv, pe care și l-a adjudecat la zero și a reușit să se califica în sferturile turneului.

Pentru un loc în seminiale, Simona Halep va juca cu Anett Kontaveit, locul 68 WTA.

Citeşte mai multe despre:   veste