Acasa Ştiri Sport Victorie pentru CFR Cluj în prima etapă din Liga 1: Ardelenii au rezolvat meciul cu Chiajna în două minute

CFR Cluj a câștigat cu scorul de 2-0 meciul disputat în prima etapa a sezonului 2016/2017 din Liga 1. Golurile ardelenilor au fost marcate de Cristian Lopez în minutul 67 și de Guima în 69.

CFR rămâne neînvinsă pe teren propriu în Liga 1 din 1 decembrie 2015. După 1-2 cu Pandurii, clujenii au avut 7 victorii şi 4 remize, informează gsp.ro.

Citește și: Ilie Năstase, făcut praf de publicația The Guardian: Ce titlu i-au oferit britanicii (FOTO)S-a găsit soluția să nu mai moară nimeni la metrou. Guvernul: în 2018 se rezolvă problemaUn vasluian și-a prins nevasta goală în braţele primarului. Scuza femeii este fabuloasăDecizia șoc a unui mare fotbalist brazilian! Va candida la alegerile...

Prima repriză a fost una tensionată. În minutul 36, Melinte a trimis mingea cu capul şi l-a lovit în mână de Tiago Lopes.

Arbitrul Sebastian Colţescu era bine poziţionat, dar a decis în mod eronoat să lase jocul să continue.

CFR Cluj a început sezonul cu o depunctare de 6 puncte.

Citește și: Scene de o violență extremă la derby-ul Serbiei: Au fost zeci de persoane rănite (VIDEO)O mare rivală a Simonei Halep o așteaptă în semifinalele turneului demonstrativ de la Hua HinDoliu în sport! Un multiplu campion A MURIT în urma unui accident stupid!

Citeşte mai multe despre:   CFR Cluj,   Chiajna,   liga 1,   fotbal,   prima etapa