Știm că timpul tău e prețios, așa că nu te vom deranja cu știri care nu sunt știri.
Abonează-te la notificările B1.ro și vei primi o selecție riguroasă a celor mai importante știri ale zilei.
Nu, multumesc Accept
Acasa Ştiri Eveniment B1 TV angajează redactor știri externe, redactor știri interne și editor de știri

B1 TV angajează redactor știri externe, redactor știri interne și editor de știri

Un articol de: - 08 Dec 2020, 15:41
B1 TV angajează redactor știri externe, redactor știri interne și editor de știri Eveniment

1. B1 TV CHANNEL angajează redactor știri externe.

RESPONSABILITĂȚI: editarea de materiale din domeniul externe, redactarea de opinii de interes pentru publicul tinta, traducerea materialelor de pe site-urile/publicatiile externe, monitorizarea constanta a diverselor surse de informatii: pagini web, presa, documente oficiale.

Persoanele interesate sunt rugate să trimită un CV la adresa de e-mail: angajare@b1tv.ro.

2. B1 TV CHANNEL angajează redactor știri interne.

RESPONSABILITĂȚI: editarea de materiale, redactarea de opinii de interes pentru publicul tinta, monitorizarea constanta a diverselor surse de informatii: pagini web, presa, documente oficiale.

3. B1 TV CHANNEL angajează editor de știri.Vești excelente! Se oferă câte 1 milion de dolari pentru 5 persoane care se vaccinează împotriva COVID-19

Dacă sunteți activ, bine informat și vă place munca de jurnalist, atunci vă așteptăm în echipa noastră.

Candidatul ideal

- Are experiență în domeniu de minimum un an
- O bună cunoaștere a mediului politic, economic, social și cultură
- Cunoștințe și pasiune pentru redactarea de articole
- Bun cunoscător al limbilor română și engleză (alte limbi străine reprezintă un avantaj)
- Se adaptează ușor, poate lucra în condiții de stres și respectă cu strictețe termenele limită
- Abilități de comunicare excelente (vorbit și scris)
- Creativitate, inițiativă și dinamism
- Bun organizator și comunicativ,
- Disponibilitate de a lucra în ture

Persoanele interesate sunt rugate să trimită un CV la adresa de e-mail angajare@b1tv.ro, cu menționarea postului.

Citeşte mai multe despre:   B1 TV