Știm că timpul tău e prețios, așa că nu te vom deranja cu știri care nu sunt știri.
Abonează-te la notificările B1.ro și vei primi o selecție riguroasă a celor mai importante știri ale zilei.
Nu, multumesc Accept
Acasa Ştiri Eveniment HALUCINANT! Șoferul unui autobuz a fost fotografiat de călători în timp ce se CINSTEA cu băuturi alcoolice, la VOLAN

HALUCINANT! Șoferul unui autobuz a fost fotografiat de călători în timp ce se CINSTEA cu băuturi alcoolice, la VOLAN

Un articol de: B1.ro - 11 Feb 2019, 12:23
HALUCINANT! Șoferul unui autobuz a fost fotografiat de călători în timp ce se CINSTEA cu băuturi alcoolice, la VOLAN Eveniment

Situație șocantă într-un mijloc de transport în comun din Constanța!

Șoferul care conducea un autobuz a fost fotografiat de călători în timp ce bea alcool, chiar dacă era la volan.

După ce mai mulți dintre călătorii indignați de comportamentul șoferului au trimis fotografiile respective conducerii Regiei Autonome de Transport în Comun din Constanța, a fost trimisă o echipă specială la fața locului pentru a-l testa cu etilotestul pe șofer, relatează Replica..

„Echipa noastră de asistență a mers în trafic, acolo unde se afla autobuzul condus de conducătorul auto fotografiat, l-au testat cu aparatul Drager, un etilometru exact ca cel folosit de polițiști, un aparat omologat. Echipa noastră l-a testat, rezultatul măsurării arată 0,04 mg/l. A fost coborât de la volan, urmează ca o comisie să urmeze procedura uzuală pentru această situație. Riscă să i se desfacă contractul de muncă.

A dat declarație, a recunoscut că a băut dintr-o sticlă de cidru. Nu este normal să se întâmple acest lucru. Vom avea o reacție cât se poate de fermă. De când sunt eu manager la RATC e prima oară când se întâmplă așa ceva. Nu s-a mai întâmplat până acum”, a declarat, pentru sursa citată, directorul RATC, Bogdan Niță.

Acum, bărbatul riscă să rămână fără loc de muncă.

Citeşte mai multe despre:   Cinstanta