Acasa Ştiri Sport Amelia Racea, aur la individual compus la Cupa Mondială de la Glasgow

Amelia Racea, aur la individual compus la Cupa Mondială de la Glasgow

Un articol de: - 17 Apr 2011, 13:24

Gimnasta Amelia Racea a câştigat medalia de aur la individual compus la etapa de Cupă Mondială de la Glasgow, iar Raluca Haidu a urcat pe treapta a treia a podiumului.
Amelia Racea s-a clasat pe locul I, cu un total de 54.566 puncte, înaintea sportivei Jessica Lopez din Venezuela, cu  53.931 puncte, dar şi a Ralucăi Haidu, cu 52.432 puncte.

"Sunt foarte mulţumită de performanţa mea şi sper că voi continua cu succes în acest an, în care au loc şi Campionatele Mondiale" a declarat Amelia Racea.

Amelia Racea a obținut medalia de bronz la individual-compus la Campionatul European de gimnastică.

Citeşte mai multe despre:   cupa mondiala,   gimnastica