Acasa Ştiri Sport Gest de campion mondial! Antoine Griezmann a oferit faza serii în Liga Campionilor (FOTO)

sursă foto: marca.com Sport

Atletico Madrid a câștigat fără emoții în compania celor de la AS Monaco, 2-0 pe propriu teren, dar faza serii ne-a fost oferită încă de dinainte de primul fluier de pe Wanda Metropolitano.

Antoine Griezmann, proaspăt campion mondial cu naționala Franței și câștigător de La Liga, a făcut un gest superb, care n-are nicio legătură cu artificiile tehnice cu care fotbalistul francez obișnuiește să ne încânte.

Astfel, înainte de startul partidei, în timp ce echipele ascultau imnul Ligii Campionilor, Griezmann a fost surprins de camerele video când îi lega șireturile băiețulului care l-a însoțit pe teren. Cel mic nu s-a descurcat singur cu adidașii, iar Griezmann n-a ezitat prea mult și a intervenit să rezolve situația buclucașă.

Sigur, spectacolul oferit de Griezmann a continuat și pe teren, pentru că după doar două minute scurse din partidă, acesta i-a oferit o pasă providențială lui Koke care a deschis scorul cu sânge rece. Mai mult decât atât, în minutul 24, francezul a marcat golul al doilea, cu care a consfințit scorul final al partidei.

Fotbalistul din Hexagon nu stă rău deloc nici când vine vorba de cifre. Antoine Griezmann a ajuns la 4 goluri și o pasă de gol în Liga Campionilor, având 11 goluri marcate în ultimele 11 partide jucate în cea mai importantă competiție intercluburi din lume.

Citeşte mai multe despre:   liga campionilor,   antoine griezmann