Acasa Ştiri Sport Astra, la un PAS de un trofeu în acest sezon. Echipa lui Șumudică i-a oferit o lecție de fotbalul Timișoarei

Un articol de: - 25 Apr 2017, 22:07
Sport

Astra este aproape de a câștiga un trofeu în acest sezon după ce a trecut cu 4-1 de ACS Poli Timișoara, în turul semifinalelor Cupei României.

Echipa lui Marius Șumudică a deschis scorul în minutul 4, Constantin Budescu marcând în urma unei lovituri de pedeapsă.

Trupa lui Ionuț Popa a revenit în joc cinci minute mai târziu, atunci când Alexandru Popovici a adus egalarea.

Giurgiuvenii au intrat în avantaj la cabine după golul înscris de Cristian Săpunaru.

Astra a mai punctat de două ori în repriza secundă, Constantin Budescu a marcat dubla, iar Alexandru Ioniță și-a trecut și el numele pe tabela de marcaj.

Astra - ACS Poli Timișoara s-a încheiat 4-1, iar campioana en-titre are prima șansă în returul de pe Dan Păltinișanu.

Citeşte mai multe despre:   Astra,   Cupa Romaniei,   trofeu