Acasa Ştiri Sport Atletico Madrid a câștigat Supercupa Europei, învingând Chelsea Londra cu scorul de 4-1

Un articol de: - 31 Aug 2012, 23:48
Atletico Madrid a câștigat Supercupa Europei, învingând Chelsea Londra cu scorul de 4-1 Foto: gist.github.com Sport

Atletico Madrid a câștigat Supercupa Europei pentru a doua oară, învingând la Monaco echipa Chelsea Londra cu scorul zdrobitor de 4-1 (3-0 la pauză). Atletico Madrid a mai câştigat Supercupa Europei în 2010, când a învins pe Internazionale Milano.

Radamel Falcao a fost, fără îndoială, eroul meciului, înscriind trei goluri, în minutele 7, 19 și 45. Celălalt gol al Madridului a fost dat de Miranda în minutul 60, iar pentru Chelsea a înscris Gary Cahill în minutul 75, reltează Mediafax.

Atletico Madrid este deţinătoarea Ligii Europa, câştigată la Bucureşti, în faţa formaţiei Athletic Bilbao.

Chelsea a câştigat Liga Campionilor î fața echipei germane Bayern Munchen.

Citeşte mai multe despre:   chelsea,   Londra,   Atletico madrid,   meci de fotbal live