Acasa Ştiri Sport Bayern, învinsă DRAMATIC în Rusia. Care sunt REZULTATELE serii în Champions League (FOTO)

Un articol de: - 24 Noi 2016, 07:56
Bayern, învinsă DRAMATIC în Rusia. Care sunt REZULTATELE serii în Champions League (FOTO) Foto: rotahaber.com Sport

Dacă marți seara rezultatele din Champions League ne-au ținut cu sufletul la gură, miercuri, lucrurile s-au schimbat.

Nu au fost rezultate surprinzătoare, singurul meci care a creat emoții a fost cel dintre Rostov și Bayern, nemții fiind învinși cu 3-2.

Bayern Munchen a deschis prima scorul, prin Costa, iar Rostov a egalat prin Azmoun zece minute mai târziu.

După ce la cabine s-a intrat la egalitate, gazdele au trecut în avantaj la cinci minute după reluarea jocului. Poloz a făcut 2-1, pentru ca Bernat să marcheze și el pentru Bayern câteva minute mai târziu.

Golul victoriei a fost marcat în minutul 67 de către Noboa.

Rostov-Bayern s-a terminat 2-1 și a fost cel mai surprinzător meci de seara trecută.

Barcelona a câștigat și ea în deplasarea de la Celtic, scor 2-0, în timp ce Manchestyer City a reușit doar un egal pe terenul lui Monchengladbach, 1-1.

Iată rezultate înregistrate marți și miercuri în Champions League:

Citeşte mai multe despre:   Barcelona,   meci,   Champions League,   Rezultate alegeri Romania