Acasa Ştiri Sport Bosnia - Romania 2-1. După golul superb al lui Marica, tricolorii termină meciul în genunchi

Un articol de: - 26 Mar 2011, 22:17

Echipa de fotbal a României a fost învinsă în deplasare de formaţia din Bosnia-Herţegovina, cu scorul de 2-1, în preliminariile Campionatului European din 2012.

După golul înscris de Ciprian Marica în minutul 29, tricolorii au terminat meciul în genunchi, gazdele marcând în minutul 64 prin Ibisevici şi în minutul 83 prin Dzeko.

Marica a înscris în minutul 29 şutând din careu, după o centrare a lui Raţ. Selecţionata Bosniei a egalat în a doua repriză prin Ibisevici, care a trimis mingea cu capul în poarta apărată de Pantilimon.

În minutul 83, Dzeko a adus victoria echipei sale, profitând după ce Pantilimon a respins în faţă o minge deviată de Ropotan.

Meciul a fost arbitrat de o brigadă din Spania, formată din Fernando Teixeira Vitienes, Victoriano Diaz Casado, Jose Fernandez Miranda şi Carlos Clos Gomez.

După meci selecţionerul Răzvan Lucescu a anunţat că nu demisionează, dar a spus că se simte "trist, supărat şi frustrat".

Citeşte mai multe despre:   Ciprian Marica,   meci de fotbal,   echipa de fotbal