Acasa Ştiri Sport Bucurie amânată pentru Paok Salonic: Echipa lui Răzvan Lucescu obține doar o remiză și mai are de așteptat pentru a câștiga titlul în Grecia (VIDEO)

Un articol de: Andrei Stan - 14 Apr 2019, 21:26

Răzvan Lucescu mai trebuie să aștepte pentru a obține primul titlu din cariera lui de antrenor.

PAOK Salonic a remizat, duminică, cu AEL Larissa, scor 1-1, și amână sărbătoarea titlului pentru săptămâna viitoare, când primește vizita lui Levadiakos.

Vizita patronului Ivan Savvidis dinaintea meciului i-a motivat suplimentar pe elevii tehnicianului român. PAOK a controlat steril prima parte, fără a înscrie.

Golul a venit în minutul 55. Mijlocașul grec Dimitrios Pelkas (25 de ani) a șutat de la peste 25 de metri și a iscat nebunia în sectorul dedicat fanilor oaspeți și pe străzile din Salonic, potrivit gsp.ro.

(Sursa video: Top Highlights / Youtube)

Doar că macedoneanul Nikola Jakimovski a egalat în minutul 64 pentru AEL Larissa și păstrează suspansul pentru încă cel puțin o etapă.

PAOK este în continuare neînvinsă și acumulează 74 de puncte, cu opt mai multe decât Olympiakos.

Echipa lui Lucescu Jr. are nevoie de un punct în ultimele două etape pentru a deveni matematic campioană.

Ar fi primul titlu de campion din cariera lui Răzvan Lucescu și primul titlul câștigat de PAOK după 34 de ani.

Citeşte mai multe despre:   Paok Salonic,   Razvan Lucescu