Acasa Ştiri Sport Campionatul European de fotbal U17: România – Cehia 1-1

Campionatul European de fotbal U17: România – Cehia 1-1

Un articol de: - 03 Mai 2011, 20:06
Campionatul European de fotbal U17: România – Cehia 1-1 Foto: ziare-pe-net.ro Sport

Echipa națională de fotbal sub 17 ani a României a debutat, marți, la Campionatul European de Fotbal cu o remiză, scor 1-1, în partida cu selecționata Cehiei.

Naționala U17 a deschis scorul în minutul 52, prin Himscinschi, fiind egalată apoi, în minutul 78, prin golul marcat de cehul Salasovic.

Olanda a învins Germania, scor 2-0, în cealaltă partidă a grupei, prin golurile marcate de Rekik și Ebecilio.

România va disputa a doua sa partidă de la Campionatul European, vineri, împotriva Olandei.

Citeşte mai multe despre:   meci de fotbal live,   rezultat,   scor,   Campionatul European,   Cehia,   Olanda,   Germania