Acasa Ştiri Sport CFR Cluj, victorie după 69 de ani pe terenul lui Gaz Metan Mediaș

CFR Cluj, victorie după 69 de ani pe terenul lui Gaz Metan Mediaș

Un articol de: - 12 Feb 2017, 09:29
CFR Cluj, victorie după 69 de ani pe terenul lui Gaz Metan Mediaș Sport

CFR Cluj a câștigat, sâmbătă seara, meciul jucat în deplasarea de la Gaz Metan Mediaș.

Considerat derby-ul etapei, partida dintre cele două a adus și un record pentru clujeni. Este pentru prima oară în 69 de ani când câștigă pe terenul din Mediaș.

După o primă repriză în care nu s-a întâmplat mare lucru, actul secund a fost mai activ, iar ardelenii au deschis scorul în minutul 63 prin Omrani.

În minutul 72 Alexandru Păun a mărit scorul la 2-0. Chiar dacă gazdele au reușit să reducă din diferență în minutul 84 prin Daniel Sikorski, nu s-a mai întâmplat nimic până la final, iar scorul s-a terminat 2-1.

CFR Cluj a urcat pe locul 5 în clasament cu 34 de puncte, iar Gaz Metan rămâne pe 4 cu 35 de puncte.

Citeşte mai multe despre:   CFR Cluj,   meci,   scor,   teren