Acasa Ştiri Sport Chivu şi Inter Milano, în sferturile Ligii Campionilor

Chivu şi Inter Milano, în sferturile Ligii Campionilor

Un articol de: - 15 Mar 2011, 23:47

Două noi partide din Liga Campionilor s-au disputat marţi seară, contând pentru optimile competiţiei, manşa retur.

Echipa lui Cristian Chivu a avut o misiune dificilă în faţa celor de la Bayern Munchen după ce a pierdut acasă în partida tur, cu 1-0.

Italienii au început bine meciul deschizând scorul în minutul 4 prin atacantul Samuel Eto’o. Situaţia a devenit dramatică pentru Inter Milano după ce “bavarezii” au întors rezultatul în doar 10 minute prin golurile înscrise de Mario Gomez şi Thomas Muller. Wesley Sneijder a egalat pentru italieni în minutul 63. Goran Pandev a adus calificarea Interului in minutul 88 după o răsturnare de scor spectaculoasă.

Scor final: Bayern Munchen Internazionale Milano 2-3 (1-0 în tur)

În cealaltă partidă a serii, Manchester United era obligată să învingă pe Olympique Marseille după egalul alb din tur, înregistrat pe Stade Velodrome.

Englezii au pornit în forţă deschizând scorul în minutul 5 prin mexicanul Javier Hernandez, atacantul reuşind dubla în minutul 76. Fostul jucător al lui Manchester Gabriel Heinze a marcat golul de onoare pentru Marseille în minutul 83.

Scor final: Manchester United – Olympique Marseille 2-1 (0-0 în tur)

Internazionale Milano şi Manchester United s-au calificat, marţi, în sferturile Ligii Campionilor.

Citeşte mai multe despre:   Liga Campionilor,   rezultate,   Bayern Munchen,   Manchester United