Acasa Ştiri Sport Dică duce Steaua în finala Cupei României!

Dică duce Steaua în finala Cupei României!

Un articol de: - 11 Mai 2011, 22:50

Steaua București s-a calificat, miercuri, în finala Cupei României, după ce a terminat la egalitate, scor 1-1 (0-0 în tur), manșa a doua a semifinalei, în deplasare, cu FC Brașov.

Brașovenii au deschis scorul, în minutul 41, prin căpitanul Ilyeș, din penalty. Nicolae Dică a dus Steaua în finală cu golul marcat în minutul 86, cu un șut de la 16 metri.

Steaua va întâlni în finala de pe 25 mai, ce va avea loc în Brașov, învingătoarea dintre Dinamo București și Gloria Bistrița.

Citeşte mai multe despre:   Steaua,   Dinamo,   FC Brasov,   Gloria Bistrita,   semifinale,   finala,   Cupa Romaniei