Acasa Ştiri Sport Dinamo, moral EXCELENT înaintea derby-ului cu Steaua: Câinii s-au impus în fața celor de la FC Voluntari

Un articol de: - 27 Noi 2016, 09:28
Dinamo, moral EXCELENT înaintea derby-ului cu Steaua: Câinii s-au impus în fața celor de la FC Voluntari Foto: Fanatik.ro Sport

Dinamo are moral bun înaintea derby-ului cu marea rivală, Steaua.

Dinamoviștii s-au impus cu 2-1 în meciul disputat contra Voluntariului, care s-a jucat la Giurgiu.

Echipa lui Ioan Andone a deschis scorul în minutul 63 prin Gnohere. Atacantul a transformat fără emoții o lovitură de pedepasă comisă de Lazăr asupra lui Nistor.

Replica ilfovenilor a venit în minutul 77. Brănescu a respins șutul lui Novac, dar Adrian Bălan a reușit să marcheze din apropiere.

Cu trei minute înainte de fluierul final, Dinamo a înscris golul victoriei prin Dorin Rotariu.

Acesta a profitat de lovitura de colț bătută excelent de Hanca, cel mai bun pasator al câinilor, și a închis scorul la 2-1.

Dinamo este pe locul 6 în clasament cu 26 de puncte, în timp ce Voluntari este două poziții mai jos, cu 21 de puncte.

Etapa viitoare, Dinamo va întâlni Steaua, în Eternul Derby.

Dan Bittman a făcut anunțul surprinzător la care nimeni NU se aștepta niciodată

Citeşte mai multe despre:   Dinamo,   Stiri Voluntari,   meci,   derby,   Steaua