Acasa Ştiri Sport FCSB obţine o CALIFICARE DRAMATICĂ în play-off-ul Ligii Europa. Gnohere i-a salvat pe roș-albaștri în minutul 90+2

Un articol de: B1.ro - 16 Aug 2018, 23:28
FCSB obţine o CALIFICARE DRAMATICĂ în play-off-ul Ligii Europa. Gnohere i-a salvat pe roș-albaștri în minutul 90+2 Foto: FCSB / Facebook Sport

FCSB s-a calificat dramatic în play-off-ul Europa League. După 0-0 în tur, FCSB a câștigat, joi, meciul cu croaţii de la Hajduk Split, cu scorul de 2-1, pe Arena Națională, golul victoriei venind în minutul 90+2.

După o primă repriză slabă, FCSB a început mai bine partea a doua, relatează gsp.ro. Gnohere a marcat din penalty în minutul 53, după un henț în careu. Croații au egalat în minutul 82, după ce Said a marcat cu capul din 6 metri.

Golul izbăvitor a venit în minutul 90+2. Romario Benzar a centrat perfect în careu, portarul Posevac a ieșit pe sub minge, iar Gnohere marcat în poarta goală.

Echipa finanţată de Gigi Becali va juca în play-off-ul cu Rapid Viena, care a trecut de Slovan Bratislava.

Meciurile din barajul pentru Europa League se vor disputa pe 23 și 30 august.

Citeşte mai multe despre:   FCSB,   Hajduk Split,   Liga Europa