Acasa Ştiri Sport Formula 1: Lewis Hamilton a câştigat Marele Premiu al Chinei

Formula 1: Lewis Hamilton a câştigat Marele Premiu al Chinei

Un articol de: - 17 Apr 2011, 12:24

Lewis Hamilton, pilotul echipei McLaren-Mercedes, a câştigat duminică Marele Premiu al Chinei, cea de-a treia etapă a Campionatului Mondial de Formula 1.

Sebastian Vettel s-a clasat pe locul doi, iar Mark Webber a terminat pe a treia poziție, după ce a plecat de pe poziţia cu numărul 18 a grilei.

Jenson Button (Mclaren-Mercedes) a ocupat locul patru, fiind urmat de Nico Rosberg (Mercedes), Felipe Massa şi Fernando Alonso (ambii de la Ferrari), Michael Schumacher (Mercedes), Vitali Petrov (Renault) şi Kamui Kobayashi (Sauber).

Cea de-a patra etapă a Campionatelor Mondiale de Formula 1 va avea loc pe data de 8 mai în Turcia, la Istanbul.

Lewis Hamilton, victorios în China

Citeşte mai multe despre:   Formula 1,   Lewis Hamilton,   Ferrari,   Michael Schumacher,   Renault,   Turcia,   Istanbul