Acasa Ştiri Sport Fotbal, Liga 1: Astra Giurgiu, victorie decisivă în fața Concordiei Chiajna!

Fotbal, Liga 1: Astra Giurgiu, victorie decisivă în fața Concordiei Chiajna!

Un articol de: - 27 Feb 2017, 23:25

Astra Giurgiu a învins-o în deplasare pe Concordia Chiajna cu scorul de 3-1 (1-1) în meciul disputat luni din etapa a 25-a a Ligii I de fotbal, potrivit Agerpres.

Învingătoarea este foarte aproape de calificarea în play-off, acesta fiind al șaselea succes consecutiv în Liga I.

Astra a deschis scorul în minutul 8, prin Fabricius, dar Concordia a egalat imediat după reluarea jocului prin Serediuc.

În minutul 48, echipa antrenată de Șumudică a punctat din nou prin Daniel Florea.

Budescu a stabilit scorul final în minutul 73, după o mare eroare a lui Dobrosavlevici.

Concordia Chiajna rămâne pe locul 11 cu 24 de puncte.

Astra Giugiu urmează să se dueleze joi în deplasare cu CSM Poli Iași.

Citeşte mai multe despre:   fotbal,   liga 1,   astra giurgiu,   Concordia Chiajna