Acasa Ştiri Sport Gaz Metan și FC Timișoara, remize dezamăgitoare acasă

Gaz Metan și FC Timișoara, remize dezamăgitoare acasă

Un articol de: - 06 Apr 2011, 18:03

FC Timișoara a ratat ocazia de a trece pe primul loc al clasamentului din Liga 1 după ce a reușit, miercuri, doar o remiză, scor 2-2, cu Astra Ploiești.

În celălalt meci al zilei, Gaz Metan Mediaș a terminat la egalitate, scor 0 – 0, cu echipa antrenată de Ioan Sabău, FCM Târgu Mureș.

Timișorenii se pot considera norocoși și cu această remiză fiind conduși în minutul 63 cu 2 – 0.

Astra a deschis scorul prin atacantul argentinian, Osvaldo Miranda, în minutul 17 iar apoi l-a majorat dintr-un penalty transformat de noua achiziție Ousmane N’doye.

FC Timișoara a reușit să egaleze la capătul a două faze ce l-au avut protagonist pe Ianis Zicu. Acesta a marcat în minutul 73 din penalty iar apoi a pasat genial la golul lui Zăgrean din minutul 80.