Știm că timpul tău e prețios, așa că nu te vom deranja cu știri care nu sunt știri.
Abonează-te la notificările B1.ro și vei primi o selecție riguroasă a celor mai importante știri ale zilei.
Nu, multumesc Accept
Acasa Ştiri Sport Gică Popescu, testat pozitiv pentru COVID-19. Fostul căpitan al naționalei de fotbal este asimptomatic

Gică Popescu, testat pozitiv pentru COVID-19. Fostul căpitan al naționalei de fotbal este asimptomatic

Un articol de: Beatris Ionita - 07 Sep 2020, 22:05
Gică Popescu, testat pozitiv pentru COVID-19. Fostul căpitan al naționalei de fotbal este asimptomatic Sport

Gică Popescu este infectat cu noul coronavirus. Fostul căpitan al naționalei de fotbal, în vârstă de 52 de ani este asimptomatic și urmează să se supună procedurilor recomandate de Direcția de Sănătate Publică. 

Anunțul a fost făcut de clucbul de fotbal FC Viitorul Constanța, printr-un comunicat. 

„FC Viitorul Constanța anunță că, în urma unei testări Covid-19 efectuate individual de președintele clubului nostru, Gheorghe Popescu, rezultatul a fost unul pozitiv. Contrar acestui rezultat, președintele clubului nostru nu prezintă niciun fel de simptome. În continuare se va aștepta un răspuns al DSP București pentru a se urma procedurile specifice în astfel de situații. Acest test a fost efectuat separat de restul echipei noastre, astfel că ne continuăm pregătirea meciului cu Universitatea Craiova în condiții normale”, se arata în comunicat potrivit gsp.ro.

Potrivit mesajului, Gică Popescu nu a intrat în contact cu jucătorii, de aceea restul echipei continuă pregătirile pentru duelul cu Universitatea Craiova.

ȘTIRE ÎN CURS DE ACTUALIZARE

Citeşte mai multe despre:   Gica Popescu