Acasa Ştiri Sport Gică Popescu vs. Cristiano Ronaldo, duelul celor mai tari goluri: Care reușită cu călcâiul este mai spectaculoasă (VIDEO)

Un articol de: - 23 Iun 2016, 14:55
Sport

Gică Popescu a fost un oaspete de seamă la antrenamentul de miercuri după-amiază al celor de la Viittorul Constanța.

Fostul jucător a făcut antrenamentul cu fotbaliștii lui Gică Hagi, cumnatul său, și le-a arătat puștilor constănțeni că încă are o condiție fizică de invidiat.

În vârstă de 48 de ani, fostul jucător al Barcelonei a făcut mai multe scheme interesante printre care una cu căclâiul, potrivit academiahagi.tv.

O schemă asemănătoare a arătat și Cristiano Ronaldo în meciul disputat de Portugalia cu Ungaria, încheiat 3-3, atunci când a marcat de două ori. O dată cu călcâiul în minutul 50 și a doua oară în minutul 62.

Citeşte mai multe despre:   Gica Popescu,   Cristiano Ronaldo