Acasa Ştiri Sport Gigi Becali, despre jucătorii FCSB: Ce să le fac eu, să le dau eu bărbăția mea? NU O AM! (VIDEO)

Un articol de: B1 TV - 17 Aug 2018, 10:48
Gigi Becali, despre jucătorii FCSB: Ce să le fac eu, să le dau eu bărbăția mea? NU O AM! (VIDEO) Sport

Calificare dramatică a echipei FCSB, în play-off-ul Ligii Europa! Formația lui Gigi Becali a învins, pe Arena Naţională, cu scorul de 2-1, echipa Hajduk Split, informează B1 TV. La ieşirea de la stadion, patronul FCSB şi-a criticat, însă, jucătorii şi a pus victoria pe seama.... Divinităţii! Și asta deoarece golul victoriei a fost dat în minutul 93, adică în prelungiri.

Harlem Gnohere a fost jucătorul care a marcat golul decisiv în pelungiri, în minutul 93.  Formaţia FCSB s-a calificat astfel în play-off-ul Ligii Europa, după ce a învins pe Arena Naţională, cu scorul de 2-1, echipa Hajduk Split, în manşa secundă a turului trei preliminar al Ligii Europa.

Video will appear shortly. Please disable your ad blocker if you have one.

Gigi Becali a pus, însă, calificarea pe seama divinități: ”In seara asta cred ca toata lumea trebuie sa inteleaga ca numai Dumnezeu face. Ca sa dai gol in minutul 93, numai Dumnezeu. Adica si d-aia am plans de bucurie ca am zis: Doamne cat de mult pot sa ma iubesti sa ma califice in minutul '93! Dar eu va spun a fost numai dragostea lui Dumnezeu fata de mine aici. Altceva nu exista explicatie ”

La ieşirea de la stadion, Gigi Becali şi-a criticat echipa: ”Nu avem echipa de barbati adevarati cu care sa jucam competitii mari. Deci, echipa mare nu suntem. Ce sa le fac eu, sa le dau eu barbatia mea? nu o am! Asa sunt nascuti, n-ai ce sa le faci. Ce pot sa-i fac eu lui Tanase? Daca nu poti sa joci in presiune, insemana ca nu poti fi fotbalist mare, nu?”.

În play-off, FCSB va întâlni Rapid Viena.

Citeşte mai multe despre:   Gigi Becali,   FCSB,   Hajduk Split,   Liga Europa