Acasa Ştiri Sport Rezultat șoc la Stuttgart! Simona Halep, învinsă categoric

Rezultat șoc la Stuttgart! Simona Halep, învinsă categoric

Un articol de: B1.ro - 27 Apr 2018, 16:11

Simona Halep a fost eliminată în sferturile de finală ale turneului de la Stuttgart de Coco Vandeweghe, scor 4-6, 1-6, informează GSP.

Halep a cedat pe finalul primului set și americanca a făcut break-ul. Românca a picat psihic și a pierdut primul set.

În setul doi, Vandeweghe a început în forță și a făcut break-ul încă din start. Jucătoarea din SUA și-a mai trecut în cont un break pe serviciul lui Halep.

"Poate faptul că n-am știut cât e scorul a făcut să câștig acest meci. Azi am reușit să pun mingea în joc în situații care nu îmi păreau favorabile. Zgura încă nu e suprafața mea preferată", a declarat Coco Vandeweghe, la finalul meciului.

Citeşte mai multe despre:   Simona Halep,   Coco Vandeweghe,   Stuttgart