Acasa Ştiri Sport Incident în timpul unui meci de fotbal: Arbitru lovit cu o halbă de bere în cap

Incident în timpul unui meci de fotbal: Arbitru lovit cu o halbă de bere în cap

Un articol de: - 02 Apr 2011, 12:56
Sport

Meciul de fotbal dintre formaţiile germane St. Pauli şi Schalke 04 nu a fost lipsit de incidente,  partida fiind întreruptă în ultimul minut după ce un arbitru asistent a fost lovit în cap cu un pahar de plastic cu bere.

Formaţia Schalke conducea cu 2-0 echipa St. Pauli, când arbitrul de centru a hotărât să oprească meciul. Suporterii echipei-gazdă St Pauli. au început să reacționeze violent după eliminarea a doi jucători ai echipei favorite – Kalla și Bartels – care au primit cartonașul roșu în cea de-a doua repriză.

Echipa gazdelor riscă să joace fără suporteri în următoarele partide, la care s-ar putea adauga și o amendă uriașă. St. Pauli este într-o situație dificilă în clasament , cu doar 28 de puncte în 27 de meciuri, fiind propusă pentru retrogradare.