Acasa Ştiri Sport Înfrângere rușinoasă a "câinilor" în fața Astrei, scor 1-4. Giurgiuvenii au revenit lideri în Liga 1

Un articol de: - 02 Apr 2016, 09:30
Înfrângere rușinoasă a "câinilor" în fața Astrei, scor 1-4. Giurgiuvenii au revenit lideri în Liga 1 Foto: fanatik.ro Sport

Dinamo a fost învinsă cu un nemilos 4-1, vineri seara, pe Național Arena, în ultimul meci al etapei a patra din play-off.

La primul meci de la redeschiderea celui mai mare stadion al țării, Alibec a făcut show pe teren. Neconvocat la echipa Națională, atacantul giurgiuvean i-a demonstrat selecționerului că este una din variantele sigure pe care ar putea să se bazeze la EURO.

A fost ploaie de goluri în poarta lui Dinamo. Boudjemaa a deschis scorul în minutul 16  din pasa lui Junior Morais. Dinamo putea aduce egalarea pe tabela în minutul 31, dar Essombe a ratat singur în fața lui Silviu Lung Jr.

Cei care au scris au fost tot cei de la Astra patru minute mai târziu prin Alibec.

În minutul 38, Paul Anton a șutat de la 25 de metri, dar Geraldo Alves în încercarea de a repinge cu capul a trimis mingea în proprie poartă.

Repriza a doua a adus încă două goluri, tot în poarta dinamovistă. Alibec a mai marcat de două ori, iar meciul s-a încheiat cu 4-1.

Astra și-a reluat poziția de lider, ținând Steaua la 3 puncte în spate, în timp ce Dinamo în urma înfrângerii rușinoase este pe locul 4.

Au descoperit un aeroport părăsit în urmă cu 50 de ani. Au controlat toată zona şi au rămas uluiţi de ce au mai găsit

Citeşte mai multe despre:   Dinamo,   Astra,   National Arena