Acasa Ştiri Sport Irina Begu învinsă în primul tur al turneului de Cincinnati: Johanna Larsson s-a impus în trei seturi echilibrate

Un articol de: - 17 Aug 2016, 23:37
Irina Begu învinsă în primul tur al turneului de Cincinnati: Johanna Larsson s-a impus în trei seturi echilibrate Sport

Irina Begu a pierdut miercuri seară meciul disputat în primul tur al turneului de la Cincinnati. Jucătoare de tenis din România a fost înfrântă de sportiva suedeză Johanna Larsson cu scorul de 6-3 4-6 6-3

Begu se afla la cea mai bună clasare din carieră în această săptămână fiind pe locul 23 mondial, în timp ce adversa sa e abia pe 67, ajungând pe tabloul principal al turneului din poziția de "lucky loser" datorită retragerilor jucătoarelor mai bine clasate.

Simona Halep a jucat și ea miercuri, ieșing învingătoare lejer cu 6-3 6-1 contra nemțoaicei Annicka Beck.

Citeşte mai multe despre:   tenis,   Irina Begu,   infrangere,   Cincinnati