Acasa Ştiri Sport Juventus, aproape de o nouă finală de Ligă. Italienii au câștigat în deplasare la Monaco și vor să dea piept cu Realul lui Ronaldo

Un articol de: - 04 Mai 2017, 07:15
Juventus, aproape de o nouă finală de Ligă. Italienii au câștigat în deplasare la Monaco și vor să dea piept cu Realul lui Ronaldo Sport

Juventus a câștigat cu 2-0 contra lui Monaco, în manșa tur a semifinalelor Ligii Campionilor, și este la un pas de o nouă finală.

Higuain a deschis scorul în minutul 29, pentru ca tot el să închidă tabela la 2-0 în minutul 59.

Rezultatul de miercuri seară o face pe Juventus să fie favorită la calificarea în finală, acolo unde, cel mai probabil, o va întâlni pe Real Madrid care s-a impus în turul celeilalte semifinale cu 3-0 în fața lui Atletico Madrid.VESTE NEAȘTEPTATĂ în TELEVIZIUNEA DIN ROMÂNIA! CELEBRA PREZENTATOARE TV A FOST ÎNLOCUITĂ DEFINITV! CINE VA PREZENTA EMISIUNEA ÎN LOCUL EI

În cazul unei calificări în ultimul act al celei mai titrate competiții europene, Juventus ar juca, din nou, după doi ani o finală, după cea pierdută în fața Barcelonei.

Citeşte mai multe despre:   Liga Campionilor,   finala,   rezultat