Acasa Ştiri Sport Liga 1: Brașovul învinge pe Brănești. FC Vaslui, victorie cu Craiova

Liga 1: Brașovul învinge pe Brănești. FC Vaslui, victorie cu Craiova

Un articol de: - 27 Apr 2011, 21:51

FC Brașov a învins, miercuri, pe Victoria Brănești, cu scorul de 1-0, într-un meci contând pentru etapa a 29-a din Liga 1. În aceeași etapă, tot miercuri, FC Vaslui a câștigat, cu scorul de 2-1, partida cu Universitatea Craiova.

Meciul de la Brașov a fost decis de Hadnagy, în minutul 56, cu un șut din 6 metri. Victoria Brănești a jucat în inferioritate numerică, din minutul 43, după eliminarea lui Poverlovici.

În cealaltă partidă, FC Vaslui a învins Universitatea Craiova, scor 2-1, după golurile marcate de Dorel Stoica, autogol, în minutul 13, și Wesley în minutul 82. Pentru olteni a marcat Subotici, în minutul 40.

Wesley înscrie un gol magnific

Citeşte mai multe despre:   liga 1,   fotbal,   rezultate,   FC Vaslui,   Universitatea Craiova,   FC Brasov