Acasa Ştiri Sport Liga 1: CFR Cluj – Gloria Bistrița, 2-2

Liga 1: CFR Cluj – Gloria Bistrița, 2-2

Un articol de: - 09 Mai 2011, 16:31

Prima partidă de luni a etapei a 32-a din Liga 1 a consemnat o remiză între CFR Cluj și Gloria Bistrița, scor 2-2.

Gloria Bistrița a ratat șansa de a se îndepărat de retrogradare, în timp ce CFR Cluj se află, după acest rezultat, pe un dezamăgitor loc opt, în clasamentul Ligii 1.

Bistrițenii au condus cu 2-0 după golurile marcate de Nalați, în minutul 10, cu un șut de la 40 de metri și Tudose, în minutul 45.

Nalați deschide scorul pentru Gloria, de la 40 de metri

Tudose majorează scorul pentru Gloria Bistrița

Clujenii au reușit să egaleze prin golurile marcate de Bud, în minutul 61, și Mureșan, în minutul 74.

Bud reduce din diferență pentru CFR Cluj

Mureșan egalează pentru CFR

Citeşte mai multe despre:   liga 1,   fotbal,   scor,   rezultate,   CFR Cluj,   Gloria Bistrita