Acasa Ştiri Sport Liga 1: Derby-ul Steaua – Rapid, câștigat de Giuleșteni

Liga 1: Derby-ul Steaua – Rapid, câștigat de Giuleșteni

Un articol de: - 04 Mai 2011, 22:27

Rapid a câștigat derby-ul etapei a 31-a din Liga 1 cu Steaua, miercuri, în Ghencea, cu scorul de 1-0, prin golul marcat de Daniel Pancu, după o gafă enormă a portarului stelist, Ciprian Tătărușanu.

După o primă repriză bună, Steaua și-a pierdut tempo-ul în a doua parte a meciului, primind gol, în minutul 70, marcator Daniel Pancu, după un șut respins în față de Tătărușanu.

Rapid se află pe locul patru al clasamentului Ligii 1, după acest rezultat, în timp ce Steaua este pe un dezamăgitor loc 6, în afara competițiilor europene.

Pancu aduce victoria Rapidului în derby-ul cu Steaua

Citeşte mai multe despre:   liga 1,   scor,   rezultat,   derby,   fotbal,   Rapid Bucuresti,   Steaua Bucuresti