Acasa Ştiri Sport Liga 1: FC Timișoara – Unirea Urziceni, 3-1

Liga 1: FC Timișoara – Unirea Urziceni, 3-1

Un articol de: - 09 Mai 2011, 20:13

FC Timișoara a învins, luni, echipa Unirea Urziceni, cu scorul de 3-1. Timișorenii se mențin pe poziția a doua, în luptă directă pentru campionat cu liderul Oțelul Galați și FC Vaslui.

Bănățenii au deschis scorul, în minutul 12, prin Magera, dintr-un penalty comis de Onicaș. Timișoara a majorat scorul, în minutul 17, prin Cisovsky, după o lovitură de colț.

Unirea Urziceni a redus din diferență, în minutul 25, prin autogolul aceluiași Cisovsky.

Poli Timișoara a stabilit scorul final, în minutul 75, prin Zagrean, care a interceptat un șut expediat de Magera.

Citeşte mai multe despre:   liga 1,   fotbal,   scor,   rezultate