Acasa Ştiri Sport Liga 1: Final dramatic în meciul Gaz Metan – Dinamo, 2-1

Liga 1: Final dramatic în meciul Gaz Metan – Dinamo, 2-1

Un articol de: - 02 Mai 2011, 21:18

Dinamo București a pierdut, luni, în penultima partidă a etapei a 30-a din Liga 1, în deplasare, cu Gaz Metan Mediaș, scor 1-2, după două goluri înscrise în prelungiri.

Echipa din Ștefan cel Mare ratează astfel apropierea de locurile Champions League.

Gaz Metan a deschis scorul, în minutul 35, prin golul marcat de Bawab, cu o lovitură de cap din 6 metri, în urma unei centrări a brazilianului Eric de Oliveira.

Bawab deschide scorul pentru Gaz Metan

Meciul părea să se îndrepte către o remiză după golul marcat de Alexe, în minutul 92, cu un șut puternic de la 10 metri, însă Gaz Metan a câștigat partida cu golul marcat de Pîrvulescu, în minutul 94, cu un șut la colțul lung.