Acasa Ştiri Sport Liga Campionilor: CFR Cluj – FC Basel, scor final 1-0. Campioana României, în grupele Ligii, pentru a treia oară

Un articol de: - 29 Aug 2012, 23:39
Liga Campionilor: CFR Cluj – FC Basel, scor final 1-0. Campioana României, în grupele Ligii, pentru a treia oară Foto: ghimpele.ro Sport

Campioana României, CFR Cluj, a câștigat în această seară împotriva echipei elvețiene FC Basel, cu scorul de 1-0, în returul meciului contând pentru prima manşă a play-off-ului Ligii Campionilor. Astfel, campioana României ajunge pentru a treia oară în istorie în grupele Ligii.

Singurul gol al reprizei a fost înscris în minutul 20, de către Kapetanos, printr-o lovitură cu capul, relatează ProSport. Emoțiile au fost prelungite puțin spre finalul meciului, când arbitrul a arătat patru minute de prelungire, însă elvețienii aveau prea puține șanse.

În meciul din tur, CFR Cluj a învins FC Basel cu 2-1. Atunci, pentru Basel a marcat Marco Streller, în minutul 44, iar pentru CFR Cluj a înscris Sougou, de două ori, în minutele 66 şi 71. (Detalii AICI)

Citeşte mai multe despre:   CFR Cluj,   Liga Campionilor,   meci de fotbal live,   meci,   Elvetia