Acasa Ştiri Sport Liga Campionilor: Dinamo Tbilisi - Steaua București, 0-2

Liga Campionilor: Dinamo Tbilisi - Steaua București, 0-2

Un articol de: - 30 Iul 2013, 21:07
Sport

Steaua București a învins, marți, în deplasare, pe georgienii de la Dinamo Tbilisi cu scorul de 2-0, în cadrul primei manșe a turului trei preliminar din Liga Campionilor.

Scorul a fost deschis de Gabriel Iancu, în minutul 64, cu un șut de la 20 de metri. Același Gabriel Iancu a majorat scorul în minutul 80, după o centrare venită de la Cristian Tănase.

În minutul 61, portarul Ciprian Tătărușanu a apărat o lovitură de la 11 metri dictată în favoarea lui Dinamo.

Dinamo Tbilisi - Steaua București, 0-2 scor final.

Citeşte mai multe despre:   Liga Campionilor,   fotbal,   scor,   rezultat,   Steaua Bucuresti