Acasa Ştiri Sport Liga I: CS Turnu Severin - Universitatea Cluj, scor 1-1

Liga I: CS Turnu Severin - Universitatea Cluj, scor 1-1

Un articol de: - 17 Aug 2012, 21:34

Echipa Universitatea Cluj a încheiat la egalitate meciul disputat vineri în deplasare cu formația CS Turnu Severin, cu scorul de 1-1, în etapa a V-a a Ligii I.

Clujenii au condus partida cu 1-0 până aproape de final, deşi au avut doi jucători eliminaţi.

Golurile au fost marcate de Abba, în minutul 83, pentru CS Turnu Severin și de Dinu pentru clujeni, în minutul 7.

CS Turnu Severin: Marinescu - Buleică, Bălău, Dandea, Giurgiu - Moutinho (Golici '60), Mitici, Fl. Pătraşcu (Olah '46) - Thomas (Paul Abba '69), Vancea, Zaharia. Antrenor: Marian Bondrea.

Universitatea Cluj: Balauru - Krumov, Da Silva, Christou, Mendy - Paulinho (Tobă '64), Muzac (Szilagyi '58), V. Gheorghe, Dos Santos - V. Dinu (R. Iancu '65), Cleiton. Antrenor: Cristian Dulca.

Cartonaşe galbene: Thomas '33, Dandea '54, Golici '84 / V. Gheorghe '9, '18, Dos Santos '23, '42, Balauru '67, Szilagyi '84

Cartonaşe roşii: V. Gheorghe '18, Dos Santos '42

Meciul a fost arbitrat de o brigadă condusă la centru de Sebastian Colţescu, ajutat la cele două linii de Eduard Ungureanu şi Daniel Ciocănea.

Citeşte mai multe despre:   Universitatea Cluj,   fotbal