Acasa Ştiri Sport Liga I, etapa a 21-a: Final DRAMATIC pentru CFR CLUJ! FC Voluntari a câștigat meciul cu scor 2-1

Un articol de: - 17 Dec 2016, 17:00
Liga I, etapa a 21-a: Final DRAMATIC pentru CFR CLUJ! FC Voluntari a câștigat meciul cu scor 2-1 foto: 10pariuri.ro Sport

FC Voluntari a câștigat meciul cu CFR Cluj, cu scorul de 2-1.

Bud, golgeterul echipei CFR Cluj, a deschis scorul în minutul 12, cu un șut din mijlocul careului, conform GSP.

Acesta a fost și scorul primei reprize, cele două echipe nereușind să mai marcheze.

În partea a doua, CFR a făcut un pas în spate, iar FC Voluntari a pus presiune. În minutul 85, Nova este faultat în careu, iar Marinescu a marcat de la 11 metri. La ultima fază a meciului, Spahija a marcat cu din 6 metri, dar se află în ofsaid.

După această înfrângere, CFR rămâne cu 30 de puncte și este pe locul 6, în timp ce FC Voluntari are 25 de puncte și este pe locul 9.

Citeşte mai multe despre:   meci,   CFR Cluj,   victorie