Acasa Ştiri Sport Liga I: FC Timişoara – FCM Târgu Mureş, 0-0

Liga I: FC Timişoara – FCM Târgu Mureş, 0-0

Un articol de: - 24 Apr 2011, 12:22

Formaţia FC Timişoara a terminat la egalitate partida disputată sâmbătă pe teren propriu cu echipa FCM Târgu Mureş, cu scorul de 0-0, într-un meci contând pentru etapa a XXVIII-a a Ligii I.

La final de partidă,  în minutul 90, Ianis Zicu a executat o lovitură de la 11 metri, acordată de arbitrul Alexandru Deaconu, însă penaltiul a fost apărat de portarul Dragoş Balauru.

Portarul echipei timişorene, Costel Pantelimon, a fost înlocuit în minutul 73, în urma unei lovituri suferite la cap. Partida a fost întreruptă pentru trei minute pentru ca portarul să primească îngrijiri medicale.

Citeşte mai multe despre:   fotbal,   meci de fotbal,   Liga I