Acasa Ştiri Sport Liga I: Oțelul Galați – Gaz Metan Mediaș, scor 2-2, după un penalty ratat în prelungiri

Un articol de: - 28 Apr 2011, 19:04

Echipa Oțelul Galați a remizat pe teren propriu, scor 2-2, cu Gaz Metan Mediaș, într-o partidă desfășurată joi și contând pentru etapa a XXIX-a a Ligii I. În minutul 90+4 mijlocașul Gabriel Vigilanti a ratat un penalty pentru oțelari.

Golurile au fost înscrise de Antal, în minutul 61, și Pena, în minutul 79, pentru Oțelul respective Bawab, minutul 17, și Eric, minutul 74, pentru Gaz Metan.

După ce Oțelul a reușit egalarea în două rânduri, în minutul 90+4 a ratat șansa victoriei prin Vigilanti care a ratat un penalty, acordat de Augustus Constantin la un fault în careu la Pena.

Citeşte mai multe despre:   Otelul Galati,   Gaz Metan Medias,   remiza