Acasa Ştiri Sport Liga I: Oţelul Galaţi - Universitatea Cluj, 3-0

Liga I: Oţelul Galaţi - Universitatea Cluj, 3-0

Un articol de: - 19 Mar 2011, 17:26

Echipa Oţelul Galaţi a învins, sâmbătă, pe teren propriu, formaţia Universitatea Cluj, cu scorul de 3-0, în cadrul celei de-a XXII-a etape a Ligii I. Golurile au fost marcate de Paraschiv, în minutul 23, de Giurgiu în minutul 51 şi de Râpă, în minutul 70.

Paraschiv a marcat primul gol al partidei în minutul 23, cu un şut din interiorul careului la colţul lung, mingea lovind bara înainte de a intra în poartă.

Cel de-al doilea gol a fost marcat de Giurgiu în minutul 51, care a a înscris de la aproximativ 24 de metri, după ce a preluat o pasă din partea dreaptă.

În minutul 70, Râpă a înscris ultimul gol al partide după o pasă a lui Sălăgean.

În minutul 71, Ascoli de la echipa clujeană a primit direct cartonaşul roşu, pentru că l-a lovit, la faza golului, pe Viglianti, fără minge.

Citeşte mai multe despre:   Otelul Galati,   Universitatea Cluj,   meci de fotbal,   liga 1