Acasa Ştiri Sport Liga I: Pandurii Târgu Jiu - Rapid, 0-1

Liga I: Pandurii Târgu Jiu - Rapid, 0-1

Un articol de: - 01 Mai 2011, 20:09
Liga I: Pandurii Târgu Jiu - Rapid, 0-1 Foto: hellosm.ro Sport

Formaţia Rapid Bucureşti a învins, duminică, echipa Pandurii Târgu Jiu, cu scorul de 1-0 (0-0), într-un meci disputat în deplasare şi contând pentru etapa a XXX-a a Ligii I.

Singurul gol al meciului a fost marcat de Daniel Pancu, în minutul 85,  Din minutul 37, Pandurii au evoluat cu un jucător mai puţin în urma eliminării lui Băcilă, care l-a lovit cu piciorul pe Rui Duarte, după ce rapidistul intrase cu piciorul la gâtul gorjeanului.

La meciul disputat pe stadionul Municipal din Drobeta Turnu Severin au asistat 7000 de spectatori.