Acasa Ştiri Sport Liga I: Universitatea Cluj – FC Timișoara 1-2

Liga I: Universitatea Cluj – FC Timișoara 1-2

Un articol de: - 27 Apr 2011, 23:20

FC Timișoara a învins în deplasare, la Mediaș, pe Universitatea Cluj într-un meci contând pentru etapa XXIX-a a Ligii I.

Golurile timișorenilor au fost marcate de Alexa, în minutul 22, și Ignjatijevici, în minutul 45. Pentru formația gazdă a înscris Niculescu, în minutul 58.

Timișoara a deschis scorul în minutul 22, după ce Dan Alexa a fructificat o recentrare a lui Bourceanu după un corner.

Diferența a cresut la 2-0 în minutul 45, când Igjnatijevici pus în poziție de singur cu portarul de pasa venită de la Tameș nu l-a iertat pe Marius Popa.

Golul de onoare al clujenilor a fost înscris de Claudiu Niculescu după ce ascăpat singur cu portarul în minutul 58.

U Cluj a jucat în 10 oameni după ce, în minutul 82, Ascoli a ieșit de pe teren acidentat cu toate shimbările deja efectuate.

Citeşte mai multe despre:   Universitatea Cluj,   liga 1,   meci,   fotbal