Acasa Ştiri Sport Manchester City - Sunderland, 5-0, în campionatul Angliei

Manchester City - Sunderland, 5-0, în campionatul Angliei

Un articol de: - 03 Apr 2011, 20:16

Formația Manchester City a învins echipa Sunderland, cu scorul de 5-0 (2-0), în ultimul meci al etapei a XXXI-a a campionatului englez, disputat duminică pe teren propriu. Golurile au fost marcate de A. Johnson, în minutul 9, Tevez , în minutul 15 din penalti, Silva  în minutul 63, Vieira în minutul 67 şi Yaya Toure, în minutul 73.

Manchester United conduce clasamentul cu 66 de puncte, fiind urmată de Arsenal Londra, cu 59 de puncte şi Manchester City, cu 56 de puncte și un meci mai puţin disputat.

Citeşte mai multe despre:   Manchester City,   echipa de fotbal,   Manchester United