Acasa Ştiri Sport Meci nebun făcut de Irina Begu pentru calificarea în turul trei la Roland Garros

Un articol de: - 25 Mai 2016, 21:52
Meci nebun făcut de Irina Begu pentru calificarea în turul trei la Roland Garros Foto: românialiberă.ro Sport

Irina Begu s-a calificat în turul trei la Roland Garros după victoria în trei seturi în fața lui Vandeweghe.

A fost un meci cu adevărat nebun, miercuri seara, între Irina Begu și Coco Vandeweghe.

Românca s-a impus cu 2-1 la seturi și cu scorul general de 6-7, 7-6, 10-8 care o trimite direct în turul trei al turenului francez.

După ce a pierdut la limită primul set, Begu s-a răzbunat în cel secund și și l-a adjudecat cu același scor cu cât pierduse, 7-6.

Setul decisiv a fost însă cu adevărat dramatic, ajungându-se la 10-8.

După un meci ce a durat 3 ore și 38 de minute, Irina Begu a reușit calificarea în turul trei, acolo unde va da piept cu Annika Beck.

Și Simona Halep a mers mai departe după ce a trecut de Zarinei Diyas.

Românca a învins în două seturi, cu scorul de 7-6, 6-2.

Simona Halep va juca în turul trei al turneului parizian cu Naomi Osaka, numărul 101 WTA.Fenomenul "apei moarte" care i-a îngrozit pe specialişti: vapoarele se opresc brusc, iar motoarele învârt "în gol"

Citeşte mai multe despre:   Irina Begu