Acasa Ştiri Sport Moment ISTORIC pentru fotbal, la Cupa Confederațiilor (FOTO)

Moment ISTORIC pentru fotbal, la Cupa Confederațiilor (FOTO)

Un articol de: - 19 Iun 2017, 14:19
Moment ISTORIC pentru fotbal, la Cupa Confederațiilor (FOTO) Sport

Meciul Chile-Camerun, scor 2-0, din cadrul Cupei Confederațiilor, a fost unul marcat de două momente istorice.

Interventia arbitrilor care analizează fazele video a fost necesară în 2 rânduri.

Prima dată, imediat după pauză când a fost anulată reușita lui Vargas pentru ofsaid! Reluarile la TV au arătat că poziția jucătorului a fost la limită, tușierul lăsând jocul să continue în prima fază, scrie sport.ro

Vargas a devenit apoi primul jucator cu un gol anulat și unul validat de arbitrajul video în același meci! Asta pentru că, în prelungirile partidei, reușita sa de 2-0 a fost inițial anulată de arbitru și validată cu ajutorul reluarilor.

Noi DEZVĂLUIRI BOMBĂ despre CONCEDIEREA lui Mihai Petre de la Românii au talent!

Citeşte mai multe despre:   Chile