Acasa Ştiri Sport Monica Niculescu și Irina Begu, eliminate în optimile turneului de la Miami

Monica Niculescu și Irina Begu, eliminate în optimile turneului de la Miami

Un articol de: - 29 Mar 2016, 07:29
Monica Niculescu și Irina Begu, eliminate în optimile turneului de la Miami Foto: fanatik.ro Sport

Monica Niculescu și Irina Begu au fost eliminate în optimile turnului de la Miami, Simona Halep fiind singura românca ce merge în sferturi.

Niculescu a fost învinsă de Johanna Konta în două seturi, scor 2-6, 2-6.

Românca nu a dat dovadă de un joc spectaculos, astfel că adversarei i-a fost destul de simplu să câștige punctele.

Scorul general dintre cele două este egal, Monica impunându-se în 2015, la Nottingham.

Nici Irina Begu nu a avut un joc mai bun în optimi, fiind învinsă de Madison Keys tot în două seturi, cu scorul de 6-1, 6-3, scrie Agerpres.

Americanca a avut nevoie de o oră și cinci minute pentru a se califica în sferturi.

Simona Halep este singura românca care a mai rămas pe tabloul de simplu de la Miami.

În schimb, Monica Niculescu a reușit un meci mare împreună cu perechea sa Margarita Gasparian care au eliminat cea mai bună pereche de dublu din lume.

Niculescu și Gasparian s-au impus cu 6-3, 6-4 în 66 de minute. În actul următor, cele două vor întâlni perechea formată din Vania King/Ala Kudriavțeva.A stat în casă cu un coif vechi de 2500 ani, găsit în Siret. Apoi, mascaţii i-au bătut la uşă şi i-au spus ce e coiful, de fapt. A "îngheţat" !

Citeşte mai multe despre:   Monica Niculescu,   Irina Begu,   optimi,   Miami