Acasa Ştiri Sport OSC Lille, pentru a şasea oară campioană în Cupa Franţei

OSC Lille, pentru a şasea oară campioană în Cupa Franţei

Un articol de: - 15 Mai 2011, 12:29

Echipa OSC Lille a câştigat pentru a şasea oară în istorie Cupa Franţei, învingând în finala competiţiei, sâmbătă, pe Stade de France, formaţia Paris Saint-Germain, cu scorul de 1-0 (0-0), datorită unui gol înscris în minutul 90, informează AFP.

OSC Lille nu mai câştigase Cupa Franţei din 1955. Singurul gol al partidei de sâmbătă a fost marcat de Obraniak, în minutul 90.

Echipa din Lille are în acest an şansa de a realiza eventul, deoarece ocupă primul loc în campionatul Franţei, cu trei etape înainte de finalul sezonului.

Citeşte mai multe despre:   fotbal,   meci de fotbal